TrueCrypt

TrueCrypt 7.2

Prawdziwe bezpieczeństwo danych

Zalety

  • Najpotężniejsze dostępne algorytmy szyfrujące
  • Szybkie szyfrowanie i deszyfrowanie w locie
  • Łatwa obsługa

Wady

  • Możesz bezpowrotnie utracić dostęp do zaszyfrowanych danych
  • Pełne bezpieczeństwo gwarantuje jedynie najnowsza wersja programu, trzeba pamiętać o aktualizacjach

Niezbędny
10
TrueCrypt to darmowe, otwarte oprogramowanie szyfrujące. Program używa najsilniejszych znanych algorytmów. Według naszej wiedzy, TruCrypt zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa danych.

Program pozwala uniknąć ujawnienia zaszyfrowanych danych nawet w wypadku konieczności podania hasła. Wynika to z możliwości tworzenia ukrytych woluminów, niewidocznych dla atakującego.

TrueCrypt ma otwarty kod, dzięki czemu mamy gwarancję, że nie są w nim ukryte żadne "furtki". Odpowiednio zastosowany TrueCrypt sprawi, że zaszyfrowane dane będą niedostępne dla intruzów. Szyfrowanie oferowane przez program jest używane przez administrację USA i uznawane za niemożliwe do złamania w rozsądnym czasie.

Obsługa programu jest łatwa dzięki wbudowanym kreatorom i szczegółowym instrukcjom. Warto jednak zapoznać się z dokumentacją. Zaszyfrowanych danych po utracie hasła po prostu nie da się odczytać.

TrueCrypt bardzo sprawnie szyfruje i deszyfruje dane "w locie", obsługuje też procesory dwurdzeniowe. Nawet zaszyfrowanie partycji systemowej nie powoduje zauważalnego spadku wydajności.

TrueCrypt to prawdopodobnie najlepsze w tej chwili rozwiązanie szyfrujące. Jeśli chcesz zabezpieczyć część danych przed ciekawością intruzów, pobierz TrueCrypt, a będziesz spać spokojnie.

Najczęściej pobierane Szyfrowanie na windows

Więcej

Opinie użytkowników o TrueCrypt

Sponsorowany×
Small Dog Pet Puppy Hoodies Jumper Knit Sweater Clothes Coats Costume Apparel Us | Venom.German.DL.AC3.Dubbed.7... | The Incredible Hulk 1982 (13)