iWork

iWork 9.3

Pakiet biurowy z najlepszym na świecie programem do prezentacji

Zalety

  • Bardzo ładny i intuicyjny interfejs
  • Duża ilość szablonów
  • Keynote tworzy niesamowite prezentacje

Wady

  • Mała ilość polskich czcionek
  • Problemy z kompatybilnością niektórych dokumentów Microsoft Office.

Doskonały
9

Program iWork został zintegrowany z OS X Yosemite. Aplikacje Pages (edytor tesktu), Keynote (tworzenie prezentacji) i Numbers (arkusze kalkulacyjne) mogą być nadal pobierane osobno.

Apple oferuje swoim użytkownikom szeroki wachlarz programów. Nie mogło wśród nich zabraknąć pakietu biurowego zawierającego Keynote, najlepszy na świecie program do prezentacji oraz edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny - oto iWork.

iWork skierowany jest głównie do użytkowników indywidualnych i małych przedsiębiorstw. Obsługa wszystkich jego składników jest bardzo intuicyjna. Dodatkowo zaimplementowano w nim mnóstwo szablonów. Poza tym, ze wyglądają one bardzo ładnie i profesjonalnie, przydają się przy tworzeniu efektownych dokumentów. Należy jednak uważać, bo cześć czcionek użytych w szablonach nie posiada polskich znaków. Efekty pracy można wyeksportować do pliku DOC lub PDF, a także zapisać w natywnym dla iWork formacie na dysku twardym komputera, bądź serwerze Apple.

Pages

Jest to dość zaawansowany edytor tekstu. Pozwala tworzyć zarówno dokumenty składające się głównie ze słowa pisanego, jak i broszury obfitujące w grafikę. Pages umożliwia przygotowanie zaawansowanych spisów treści, dodawanie notatek, a przede wszystkim wygodne pisanie w widoku pełnoekranowy. Mamy wtedy przed sobą czarne tło i wirtualną kartkę papieru, tak by nic nie rozpraszało uwagi. Ten składnik iWork z powodzeniem może służyć do pisania prac naukowych, a nawet książek.

Numbers

Jest to najmłodszy i długo oczekiwany członek pakietu iWork. Numbers daleko do zaawansowanego Excela, ale każdemu zwykłemu klikaczowi myszką powinny wystarczyć jego funkcje matematyczne. Program umożliwia tworzenie zaawansowanych tabel oraz niesamowicie atrakcyjnych graficznie wykresów.

Keynote

To perła w koronie iWork. Jest to najlepsze i najbardziej zaawansowane na świecie narzędzie do tworzenia prezentacji multimedialnych. Keynote od lat wyznacza standardy w tej dziedzinie. Umożliwia przygotowanie profesjonalnie wyglądających pokazów slajdów, przepełnionych grafiką i animacjami 3D. Program posiada również zestaw ułatwień dla prezentujących. Przy korzystaniu z projektora, na ekranie komputera wyświetlają się obecny i następny slajd, czas oraz notatki. Prezentacjami można sterować za pomocą Apple Remote. To właśnie za pomocą tego składnika iWork Steve Jobs i jego współpracownicy przygotowują prezentacje nowych produktów Apple.

iWork jest wszechstronnym i przyjaznym użytkownikowi pakietem biurowym. Mało prawdopodobne by zajął miejsce Microsoft Office w wielkich korporacjach, ale w małych firmach i domu nie ma sobie równych.

- wsparcie dla iCloud - możliwość dyktowania tekstu - ulepszenia pod kątem Retina display

Zmiany

  • - wsparcie dla iCloud - możliwość dyktowania tekstu - ulepszenia pod kątem Retina display

Opinie użytkowników o iWork

Sponsorowany×
keynesian economics - 2284 Words | Ensembles de vêtements | Lampada con zoccolo vetro T5 1,2W W2x4,6d 10 pz lampadine standard auto